Administracja | [ Zaloguj ]

Aktualności

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski poleciał do Kanady

2010-05-11 00:00

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski poleciał do Kanady, gdzie przygotowywuje wystawę prac malarskich swoich podopiecznych z Radwanowic. W czasie spotkań autorskich będzie promował swoje książki.

Zapis na blogu ks. Isakowicza-Zaleskiego 11 maja:

Jestem w Kanadzie   
 

Po raz trzeci poleciałem do Kanady. Tym razem nie sam, ale z trojgiem pracowników Fundacji im. Brata Alberta. Mamy bowiem przygotować wystawę twórczości osób niepełnosprawnych intelektualnie, będących podopiecznymi naszej Fundacji. To prawie 70 prac plastycznych, bardzo pięknych i starannie dobranych. Odbędą się też moje spotkania autorskie.
Do końca nie wiadomo było, czy w ogóle polecimy. Była obawa, że wulkan w Islandii pokrzyżuje plany. Jednak wszystko się udało. W poniedziałek rano wylądowaliśmy na lotnisku w Monachium, które przez niedzielę było jeszcze zamknięte. Przez dwie godziny ważyła się decyzja, czy samolot do Montrealu odleci czy nie. W końcu jednak wystartował, choć leciał okreżną trasą przez Holandię, Szkocję, Irlandię, Islandię, Grenladię i Labrador. Bardzo dużo nadłożył kilometrów.
W Montrealu piękna słoneczna pogoda, ale trochę chłodno, 15 stopni, poza tym silne wiatry znad Atlantyku. Od rano trwa montaż wystawy, która pojedzie także do Mississauga k. Toronto i do Ottawy.

Pierwsze spotkania:

Czwartek, 13 maja 2010 - Montreal
 godz. 18:30 w Konsulacie Generalnym RP w Montrealu, 1500, Av.des Pins Ouest Montreal - Otwarcie Wystawy
 godz. 19:30 Spotkanie autorskie w konsulacie tego samego dnia po otwarciu Wystawy

Sobota, 15 maj - Mississauga
godz. 17. 00
Living Arts Centre, Rodgers Theatre, 4141 Living Arts Drive - spotkanie autorskie, prezentacja prac plastycznych oraz wyklad "Sytuacja w Polsce po katastrofie lotniczej pod Smoleskiem - najnowsze informacje".

powrót